IMG_9384

NAGRODY W KONKURSIE “ODPADY W NASZYM ŻYCIU” ROZDANE

20 września 2016 r. w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów w Marszowie odbyła się uroczystość wręczenia nagród dla laureatów konkursu pn. „Odpady w naszym życiu”. Konkurs został zorganizowany w ramach kampanii edukacyjnej pn. Mądrze kupujesz i segregujesz- odpady redukujesz” realizowanej przez Łużycki Związek Gmin. Tematem konkursu było wykonanie grupowej pracy przestrzennej przedstawiającej „etapy życia” odpadów.

Nagrody zostały przyznane w III kategoriach wiekowych dla 61 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Laureatami konkursu zostali:

w kategorii: klas I-III szkół podstawowych

I miejsce zajęli uczniowie klasy III a ze Szkoły Podstawowa nr 8 im. Bolesława Chrobrego w Żarach

  1. Anastazja Kowalczewska
  2. Anna Markowska
  3. Wiktoria Ostrówka
  4. Wiktoria Urszulak
  5. Julia Kominek
  6. Maja Kominek
  7. Zofia Wiązek
  8. Tomasz Maślanka
  9. Anna Stebner

Opiekun: Danuta Szczotka

II miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Żarkach Wielkich, gmina Trzebiel

  1. Kryspin Kulik kl. I
  2. Hanna Popiel kl. I
  3. Marika Puczyńska kl. I
  4. Julia Twarda kl. II
  5. Amelia Gacka kl. II
  6. Natalia Dżumyło kl. II

Opiekun: Justyna Ganczar

III miejsce zajęli uczniowie ze  Szkoły Podstawowej w Lubanicach, gmina Żary

  1. Miłosz Juchacz kl. II
  2. Katarzyna Kmiecik kl. II
  3. Karolina Kułak kl. II
  4. Gabriela Kuros kl. II
  5. Patryk Pietrowiak kl. II
  6. Łucja Pluta kl. II
  7. Julia Szepiczak kl. II
  8. Wiktoria Więckowska kl. II
  9. Sebastian Winiarski kl. II
  10. Marcin Zofiński kl. II

Opiekun: Małgorzata Dobroń

w kategorii: klas IV-VI szkół podstawowych

I miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Polskich Noblistów w Żarach:

  1. Julia Rabiega kl. VI
  2. Julia Pilot kl. VI
  3. Malwina Smarzyńska kl. VI
  4. Anna Witkowska kl. VI
  5. Maurycy Pękala kl. VI

Opiekun: Ewa Bylczyńska

II miejsce zajęli  uczniowie ze Szkoły Podstawowej  im. Orląt Lwowskich w Żarkach Wielkich :

  1. Fryderyk Stopak kl. V
  2. Faustyna Stopak kl. IV
  3. Alicja Danielska kl. VI
  4. Nikola Kłosińska kl. VI
  5. Amelia Ciszek kl. V
  6. Oliwier Mazur kl. V
  7. Tomasz Sadowski kl. V
  8. Jan Kuziora kl. V
  9. Dominika Bąk kl.V
  10. Anna Zołotucha kl. V

Opiekun: Justyna Ganczar

III miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Lubanicach:

  1. Jan Dominiak kl. VI
  2. Błażej Garbowski kl. VI
  3. Wiktoria Kułak kl. VI
  4. Weronika Kumorek kl. VI
  5. Norbert Trzoski kl.VI

Opiekun: Wioletta Kłębukowska

w kategorii: klas gimnazjalnych:

I miejsce

Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Brodach, ul. Kilińskiego 11, 68-343 Brody
Uczniowie:

  1. Julia Mamot kl. III
  2. Anna Wypych kl. III
  3. Marlena Stankiewicz kl. III
  4. Paulina Gawron kl. III

Opiekun: Agnieszka Stróż

II miejsce zajęli uczniowie z Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Brodach

  1. Emilia Adamska kl. I
  2. Aleksandra Dremo kl. I
  3. Wiktoria Kowalczuk kl. I
  4. Mateusz Kulczyk kl. I
  5. Norbert Matuszewski kl. I
  6. Meriam Sakowska kl. I
  7. Oliwia Stępień kl. I
  8. Emilia Sztoń kl. I

Opiekun: Aniela Odyniec

III miejsce zajęli uczniowie z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Żaganiu:

  1. Agnieszka Rohde
  2. Julia Łoskot
  3. Zuzanna Kowalska
  4. Michał Podlak

Opiekun: Marlena Wolska

Nagrody dla zwycięzców konkursów zostały sfinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze w ramach kampanii pn. „Mądrze kupujesz i segregujesz – odpady redukujesz”.